Ознака: Градежен факултет

Вести

Локализиран пожарот на Градежен факултет

Пожарот што избувна изутрината на Градежниот факултет во Скопје е локализиран, но се уште се работи на негово целосно гаснење, изјави за МИА командатот на Територијалната противпожарна единица на Град […]