Ознака: градежни работници

Македонија

Двајца од повредените градежни работници задржани во кумановска болница

Само двајца од повредените градежни работници се задржани во кумановската болница за понатамошни испитувања и следење на нивната состојба, останатите се пуштени на домашно лекување, информираше денеска директорката на болницата, […]