Ознака: Градиште

Вести

Дали ситуацијата во Охрид е излезена од контрола? Неконтролирани забави на плажите во Градиште

На социјалните медиуми деновиве можеме да забележиме голем број на видеа и слики од плажите  во Охрид. Дали ситуацијата во Охрид е излезена од контрола? Зошто надлежните служби не реагираат […]

Црна хроника

ТРАГЕДИЈА ВО ОХРИД: Момче почина на Градиште

Деветнаесетгодишно момче починало на плажата Градиште, пишува Охрид1.Како што пренесува порталот интервенирала и брзата помош, но била констатирана смрт. Според неофицијалните информации на порталот Охрид1 на телото на момчето немало […]