Ознака: градоначалник Марин

Локална самоуправа Македонија

Аеродромци денес повторно на протест кај “Мајчин дом“

Жителите на Аеродром и за денес во 17 часот најавија протест против изградбата на висококатница пред „Мајчин дом“. -Овие настани претставуваат спонтани граѓански собири, испровоцирани од поставувањето на градежната механизација и […]