Ознака: градоначалник

Скопје

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЦЕНТАР И РУСКИОТ АМБАСАДОР ЗАСАДИЈА САДНИЦИ ВО ЗНАК НА ПРИЈАТЕЛСТВО ВО ПАРКОТ НА СЕЌАВАЊЕТО

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и амбасадорот на Руската Федерација Н.Е. Сергеј Баздникин, денеска засадија 10 садници од видот јавор и со овој чин го најавија хортикултурното уредување на […]

Вести

Во Штип ќе има вонредни избори за градоначалник

По кандидирањето на актуелниот штипски градоначалник Благој Бочварски за прв човек на министерството за транспорт и врски, во Штип, според Законот за локална самоуправа ќе се организираат вонредни избори. Во […]

Македонија

По вчерашниот инцидент се огласи градоначалникот на Шутка

Курто Дудуш, градоначалник на општина Шуто Оризари, по вчерашниот инцидент во кој повредени беа три лица ги повика своите сограѓани да останат смирени и да покажат трпение, за успешно спроведување […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Градоначалникот на Ѓорче се оправи. Па старото „Пежо“ го замени за „БМВ Х5“

Ох. Купил Сашево БМВ Х5, пиќкасимајќина. Не знам колкав талент треба да си, во мандат, после година и пол власт, да купиш кола која вреди 30-40.000 евра. Всушност, ова е […]

Вести

Градоначалникот на полскиот град Грањск преминал во болница…

Градоначалникот на полскиот град Грањск преминал во болница… откако на улица е избоден до смрт. Ова се случило за време на добротворен концерт. Напаѓачот се приближил и по се изгледа […]

Македонија

Во Битола улиците се чистат според приоритет

Екипи на ЈКП „Нискоградба”- Битола од ноќеска и утрово ги чистат улиците според приоритетната листа за чистење улици во зимски услови утврдена од Советот на општина Битола. Директорот на ЈКП […]

Црна хроника

Денес во Охрид ден на жалост

По повод ненадејната смрт на градоначалникот Јован Стојаноски денес во Охрид е прогласен ден на жалост. Сите културни, спортски, забавни и други настани и манифестации се откажани. Во општинската зграда […]

Црна хроника

Почина градоначалникот на Охрид Јован Стојаноски

Утрово ненадејно на 48-годишна возраст почина градоначалникот на Охрид Јован Стојаноски. Неофицијално, тој немал никакви здравстени проблеми, а причина за смртта е срцев удар. Проф. д-р Јован Стојаноски е роден  […]