Ознака: градоначаник

Вести

Енвер Малиќи е новиот заменик-градоначаник на Скопје

Енвер Малиќи е новиот заменик-градоначалник на Скопје.Како што информираа градските власти за МИА, скопскиот градоначалник Петре Шилегов попладнево го назначил Малиќи, кој е советник во Град Скопје од ДУИ и […]