Ознака: градот Соликамск

Вести Свет

Деветмина загинати во пожар во рудник во Русија

Властите на регионот Перм, каде што се наоѓа рудникот, утрово соопштија дека спасувачките екипи досега ги пронашле телата на осуммина од загинатите рудари, додека по деветиот и натаму се трага. […]