Ознака: градска болницамцрна хроника

Црна хроника

Пукање кај Градска болница во Скопје!

Доцна синоќа, во 23 часот и 35 минути, на автобуската постојка кај хируршката болница „Св. Наум Охридски“, позната како поранешна Градска болница, се слушале пукотници, пренесе Република.Две непознати лица на […]