Ознака: Градска болница

Македонија

Градска болница “Св.Наум Охридски“ и ГОБ “8 Септември“ за граѓаните, Клинички центар за папата

За време на посетата на папата Франциск, пациентите од целата држава непречено ќе ги добијат сите потребни здравствени интервенции и со посебен план на Министерството, соодветно ќе се одговори на […]

Црна хроника

Автомобил се судри со мотор кај Градска болница

Едно лице е задржано на лекување во ГОБ „Св. Наум Охридски“ по вчерашната сообраќајна несреќа која се случи околу 21:15 часот на крстосницата кај болницата.Од МВР за Пулс24 потврдија дека […]

Вести

Тешка сообраќајна несреќа кај Градска болница

Во близина на Градската болница „Свети Наум Охридски“ пред малку се случи тешка сообраќајна несреќа.Мотор „Јамаха“ се заби во автомобил. Според неофицијални информации, возачот на моторот поради повредите е пренесен […]