Ознака: Градски парк

Вести Македонија

Денот на независноста ќе се одбележи со прослава во Градски парк

Македонија денеска одбележува 28 години од независноста. По тој повод традиционално во Собранието ќе бидат врачени наградите “8 Септември”, а во Градскиот парк ќе се одржи прослава во организација на […]

Вести Македонија

“Напред розово“ денес пред Школка

Денес по десетти пат во Градскиот парк во Скопје ќе се одржи манифестацијата „Напред розово“, а целата е да се подигне свеста во борбата против ракот на дојка. „Напред розево“ претставува […]

Македонија Црна хроника

Тешка сообраќајка кај фонтаната во Градски парк

Сообраќајката се случила утрово на кртосницата кај фонтаната во Градскиот парк во Скопје. Возач со автомобил марка „Сеат“ се забил во улична светилка и излетал на паркингот, потврдуваат од МВР. Во […]

Вести

„За заедничка Македонија“: Дружба со граѓаните во 13 часот во Градскиот парк

Продолжува викенд-алтернативната програма на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. За денеска најавија дружба со граѓаните во 13 часот во Градскиот парк.-13:00, Школка. Дружба со граѓаните, па кратка изјава на денот кога не […]

Вести

ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА одржа музички хепенинг во Градски парк

Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА денеска одржа музички хепенинг во Градски парк. Пред присутните свој настап имаа Даниел Кајмаковски и групата „Паркети“.Богдан Илиевски од Граѓанската иницијатива вели дека овој хепенинг станува […]

Црна хроника

КРВАВО УТРО: Момче со убодни рани итно било пренесено на Ургентен

Т.В. утринава околу 2:40 часот пријавила дека кај фонтаната во Градскиот парк, им пришло непознато машко лице кое побарало да му повикаат Итна медицинска помош бидејќи бил повреден во грбот […]

Вести

ФОТО: Силното невреме откорна дрво во Градски Парк!

Невремето со силен дожд и ветер што вчера попладне го зафати Скопје предизвика проблеми во сообраќајот.Покрај поплави од краткотрајниот интензивен дожд на улиците беа паднати гранки од дрвја. Најкритични беа […]