Ознака: Градско-Прилеп

Вести

Вработените на „Фени“ го блокираа патот Градско- Прилеп

Околу 850 работници на „Фени“ го блокираа магистралниот Градско-Прилеп со барање неколкуте банки доверители да се повлечат и компанијата да не оди во стечај.Во присуство на полиција блокирани се возила […]

Вести

Се породи жената што ја вадеа пожарникари откако остана приклештена во автомобил

Бремената жена која доживеа хорор кога остана приклештена во автомобил по страшна сообраќајка на патот Градско-Прилеп, се породи. Бремената жена поради која пожарникарите мораа да го сечат возилото, вчера на […]

Вести

Груевски и Мисајловски извршија увид во изградбата на експресниот пат Градско-Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска изврши увид во градежните активности за изградба на експресниот пат Градско – Прилеп во должина од 33,5 километри со проценета вредност од 70 милиони […]

Црна хроника

Судир помеѓу трактор и БМВ: Повредени се две лица!

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „БМВ” и трактор, која синоќа се случила на патот Градско-Прилеп меѓу росоманските села Сирково и Камен дол, потврдија за […]