Ознака: градско

Вести

Силно невреме во Росоман и Градско – доаѓа кон Скопје!

Во моментов појако невреме има во општина Росоман и општина Градско, како и северозападно од Радовиш.Уште една нестабилна маса се движи западно од Скопје кон скопската котлина Во моментов се […]

Вести

Граѓаните задоволни: Се реализираат ветените инвестиции во патната инфраструктура

Се реализираат ветувањата од теренските посети за изградба и инвестиции во патната инфраструктура.Механизацијата на патниот правец Росоман-Градско е на терен и активно се работи на патот во должина од 12 […]

Локална самоуправа

Започна рехабилитацијата на патниот правец Градско-Росоман-Дреново: Уште едно од ветувањата се реализира

По посетата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на прилепскиот регион каде од страна на граѓаните беше побарано да се рехабилитира патниот правец Градско-Росоман-Дреново, од завчера градежната оператива на Македонија […]

Вести

Тешка сообраќајна несреќа на патот Градско- Прилеп

Сообраќајна несреќа се случила утрово на патот Градско-Прилеп кај мотелот Дреново, потвдија за МИА од МВР.- Сообраќајната несреќа ја пријавил случаен минувач. Се работи за патничко моторно возило кое излетало […]