Ознака: град Есмералда

Вести Свет

Повторно силен земјотрес во Еквадор

Сеуште видно вознемирени од земјотресот од минатиот викенд во кој загинаа 500 луѓе, граѓаните на Еквадор денес ги стресе нов земјотрес. Пацифичкиот центар за предупредување од појава на цунами, официјално […]