Ознака: граната

Вести Свет

На демонстрант од “Жолтите елеци“ граната му ја разнела раката

Еден демонстрант од движењето “Жолти елеци“ настрада при денешните протести во Париз. На демонстрантот му била разнесена раката со граната „GLI-F4“, пренесуваат севетските медиуми. Известувач на медиумот “Sputnik” пренесува дека […]

Вести

Пак е гранатирана руската амбасада во Дамаск

Пак е гранатирана руската амбасада во ДамаскРуското Министерство за надворешни работи соопшти денеска дека во дворот на руската амбасада во Дамаск експлодирала граната.  Портпаролката на Министерството изјави дека гранатата е […]

Занимливости

Смртоносен подарок од пријател: Кинез 25 години кршел ореви со…

Еден Кинез цели 25 години му биле потребни за да сфати дека мистериозниот алат со кој со години крши ореви всушност е рачна бомба.Рачната бомба подоцна била предадена во полицијата. […]

Црна хроника

На патот Битола-Прилеп пронајдена граната од Прва светска војна

Артилериска граната, 155 милиметри, од Прва Светска Војна е пронајдена вчера на патот Битола – Прилеп, соопшти полицијата.Гранатата е пронајдена 12:30 часот и е безбедно подигната од страна на пиротехничар.Гранатата […]