Ознака: гранати

Вести

Пронајдени 2 гранати во Охридско Езеро

Две гранати се пронајдени во водите на Охридското Езеро во близина на брегот, соопшти МВР.Случајот во полиција вчера утро го пријавил И.А. (35) од Охрид. Полициски службеници утврдиле дека гранатите […]