Ознака: гранд

Сцена

Пола „Гранд“ доби отказ – старите афирмирани пејачи завршија на улица

Во моментов естрадата е во криза поради новонастанатата ситуација со пандемијата со коронавирусот. Сепак, ова не е прв пат српската естрада да биде во криза. Имено, во 2009 година Саша […]

Сцена

Стефан Живојиновиќ открива зошто Брена и Саша Поповиќ го продадоа „Гранд“

По бројните написи за тоа дека Лепа Брена и Саша Поповиќ го продадоа „Гранд“, Стефан Живојиновиќ, како што вели, не се мешал многу и објасни што навистина стоеше зад оваа […]

Сцена

Зад ова фереџе се крие една од најатрактивните пејачки на Гранд

Огромно внимание на друштвените мрежи привлече ѕвездата на Гранд, Тамара Драгиќ, која објавила фотографија од одморот во Обединетите Ерапски Емирати.На една од фотографиите таа носи фереџе, па никој не би […]

Сцена

Саша Поповиќ се огласи по повод галсините дека го напушта Гранд и се сели од Србија

Во медиумите се шпекулира дека новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, која започнува деновиве, ќе биде и последна. Но, Саша Поповиќ, нејзиниот креатор, го демантира тоа.„Факт е дека „Гранд продукција“ […]

Сцена

Го стопи мразот на Златибор: Ѕвездата на Гранд без шминка и во костим за капење

Вака се релаксира пеачката по новогодишниот настап.Ѕвездата на “Гранд”, Теа Таировиќ по настапот за дочекот на Новата година се одмора на Златибор.  Таа ги сподели своите фотографии на социјалните мрежи […]

Сцена

Тотален хаос: После Шабан и овој член на жирито на Ѕвездите на Гранд преминува во Пинкови Ѕвезди?!

Големо внимание привлече веста  дека Шабан Шаулиќ минал од Ѕвездите на Гранд во Пинкови Ѕвезди. Како  што  стојат  работите, наводно  не очекува уште еден голем трансвер. Како  што пишуваат  медиумите, првиот […]

Сцена

Некогаш беа најдобри пријателки во Ѕвездите на Гранд: Еве што рекла Младеновиќ за снаата на Брена!

Александра Младеновиќ и  Александра Пријовиќ некогаш  биле многу добри пријателки. Се запознале благодарение на  музичкото  шоу „Ѕвездите на Гранд“, а се скарале поради тоа што Пријовиќ ја обвинила Младеновиќ дека […]