Ознака: граница

Видео

ПАНИКА НА ГРАНИЦАТА: Избеган тигар се прошета меѓу автомобилите-ВИДЕО

Вистинска драма се одвиваше на границата, кога на луѓето кои чекаа им смрзна крвта по она на кое беа сведоци.Додека чекаа да ја преминат границата меѓу Обединетите Арапски Емирати и […]

Балкан

Тензична ситуација на границата помеѓу Црна Гора, Албанија и Косово!

Како што јавуваат албанските медиуми, ситуацијата на границата помеѓу Црна Гора и Косово е тензична, откако црногорската полиција им забрани влез на Албанците во едно село.„Коха диторе“ пишува дека спречувањето […]

Вести

Македонија ќе го зајакне граничното обезбедување!

Безбедносната состојба во Република Македонија засега е стабилна и мирна, оценила Групата за процена на денешната седница на која беше разгледана безбедносната состојба во регионот и во државата, по последните случувања […]

Вести

Грузија ја затвори границата кон Турција

Властите во Грузија наредиле да се затворат граничните премини со Турција поради државниот удар и нестабилноста во оваа земја.Премиерот Гиорги Квирикашвили рекол дека Националниот совет за безбедност утврдил „закани кои […]

Фото

Фото: КОЛОНИ АВТОМОБИЛИ: Македонците масовно на продолжен викенд во Грција

Огромни колони на автомобили утринава може да се забележат на граничниот премин Богородица.Продолжениот викенд и најавите за топло време, голем број граѓани го искористија да заминат во Грција. Од АМСМ соопштуваат дека […]

Балкан

Ова МОЖЕТЕ да го пренесете преку граница ако одите на одмор во Грција

Македонските туристи, кои летово ќе ја изберат Грција за дестинација за одмор, може да се соочат со проблеми при влез кај јужниот сосед. Посебно на удар може да бидат туристите […]

Вести

Филип Петровски: „Нападот на границата и нападот на Уставниот суд се во корелација“

Додека попладнево околу 14 часот група од околу 300 – 500 мигранти илегално влегле на територијата на Р. Македонија во близина на Гевгелиското село Моин, техничкиот министер во МВР, Оливер […]