Ознака: граничен премини

Вести

Зголемен интензитет на сообраќај на патиштата, на Ќафасан се чека 30 минути

Скопје, 1 септември 2020 – Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини изутринава е зголемен, соопшти АМСМ. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за […]