Ознака: Граничен премин Богородица

Вести

На „Богородица“ и утрово се чека околу половина час

Сообраќајот низ државата е интензивиран, а на граничниот премин Богородица се чека 15 до 30 минути. Како што информира АМСМ, на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања […]

Вести

УТРОВО ПОВТОРНО ХАОС: Еве колку време се чека на „Богородица“ за излез од државата

На граничниот премин Богородица утрово има зголемена фреквенција на возила. Времето на чекање за излез од државата е од 30 до 45 минути, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија. На останатите […]

Вести

ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН СЕ УШТЕ БЛОКИРАН- еве колку време се чека попладнево за влез во Грција

На граничниот премин Богородица за излез од државата се чека од 30 до 60 минути. На останатите граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од […]

Вести

Утрово колона возила на граничниот премин „Богородица“- за влез во Грција се чека и по еден час!

Македонците споениот викенд по повод денешниот празник „Св. Кирил и Методиј“ го искористија за одмор во соседна Грција. Во моментов на граничниот премин „Богородица“ на македонска страна има голема колона […]

Вести

На граничниот премин Богородица се чека десетина минути

На граничниот премин Богородица денеска за излез и за влез во земјава се чека десетина минути, соопштија од дежурната служба на граничната полиција. Толку време им е потребно на граничните […]