Ознака: Граничен премин Табановце

Вести

На Табановце за влез во земјава се чека до 40 минути

На граничниот премин Табановце за влез во државата се чека 30 до 40 минути, а на останатите премини нема подолги задржувања, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, […]