Ознака: ГРАНИЧЕН ПРЕМИН

Вести

Македонски државјани може да излезат од земјава со потпишување на оваа изјава

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Според информација од МВР, за македонски државјани, граничните премини за излез од државата се отворени со потпишување на соодветна изјава, […]

Вести

ОД ВЕЧЕРВА СЕ ЗАТВОРААТ ДВА ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ- од утре се затвора и скијачкиот центар Маврово!

Покрај прогласувањето на кризна состојба во Дебар и Центар Жупа, ќе се затворат граничниот премин Џепиште – Требиште и граничниот премин Блато, како и Скијачкиот центар „Заре Лазаревски“ во Маврово. […]

Вести

Македонија на овој граничен премин ги враќа возилата и автобусите кои доаѓаат од критичните подрачја!

Продолжува пренасочувањето на возилата кои од кризните подрачја зафатени со коронавирус бараат влез во државата на граничниот премин „Делчево“. Ова го потврди командирот на полициската станица Делчево, Стојан Димитровски кој […]

Македонија

Колони возила на граничниот премин „Богородица“

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања […]

Македонија

На граничниот премин “Меџитлија“ уапсени четири лица

Откако се обиделе илегално да преминат  во Грција на граничниот премин “Меџитлија“ се уапсени четири лица. – Вчера во 11.15 часот во село Драгош, битолско, полициски службеници од Полициската станица […]

Вести

Македонците заминаа во Грција пред продолжениот викенд- еве колку време се чека на граничниот премин Богородица

На граничниот премин Богородица, за излез од државата се чека околу 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата. Сообраќајот […]

Живот

Граничниот премин Ново Село – Златарево повторно отворен

По вчерашниот пожар во кој целосно изгоре административната зграда од бугарска страна на граничниот премин Ново Село-Златарево, а преминот беше затворен од ноќеска на полноќ тој повторно е отворен. Но, […]