Ознака: ГРАНИЧЕН ПРЕМИН

Балкан

Граничниот премин Стар Дојран отворен за сообраќај

Граничниот премин Стар Дојран вечерва е пуштен за секаков вид сообраќај. Преминот беше затворен поради штрајкот на грчките цариници, а во изминатите 24 часа беа пропуштани само пешаци.Грчките царински служби […]

Вести

По Евзони уште еден граничен премин затворен

Поради штрајкот на грчките земјоделци сеуште за сообраќај е затворен граничниот премин Евзони, а од 12 до 14 часот се очекува да биде затворен и граничниот премин Дојрани на македонско-грчката […]

Вести

Евзони затворен за сообраќај

Граничниот премин Евзони, на македонско-грчката граница, е се уште затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Отворени за сообраќај се премините Дојран и Меџитлија.Од АМСМ информираат дека на граничниот […]

Вести

Откажете го денешното патување во Грција: Граничниот премин Евзони ќе биде блокиран

Грчките земјоделци денеска ќе го блокираат граничниот премин Евзони, во рамки на протестите против владините политики на Грција.Македонското Министерство за надворешни работи информира дека се очекува блокирањето на граничниот премин […]

Вести

На граничните премини можни се задржувања од 20-тина минути за влез и за излез од државата

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.На граничните премини можни се задржувања […]

Вести

ВИДЕО: Километарски колони на Евзони – патниците со пцости против грчките цариници!

Службите на Автомото сојузот на Македонија утрово јавија дека сообраќајот на граничните премини за излез од земјава се одвива нормално, без поголеми задржувања, па граѓаните се охрабрија неделното кафе да […]

Вести

Мобилен систем за снимање со камери на Табановце

На Граничниот премин Табановце денеска ќе биде презентиран проектот „Мобилен систем за снимање со камери“ при што ќе бидат делени едукативни материјали – летоци за запознавање на учесниците во сообраќајот […]

Црна хроника

Цариници открија измами и запленија фалсификувана роба, оружје и муниција!

Во текот на минатата недела, царинските службеници открија 2 царински измами и повеќе обиди за криумчарење, при што привремено се задржани девизи, гасни пиштоли, муниција, алати, автоделови, облека, обувки, додатоци […]