Ознака: Граничниот премин „Долно Блаце“

Црна хроника

Скопјанец и избегал на полицијата: Ја скршил рампата на граничниот премин „Долно Блаце“

Ноќеска во 00.35 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, на пасошка контрола се пријавило патничко возило „Ландровер“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.А. (50) од Сингелиќ-Скопје.  При проверка, било […]