Ознака: Граничниот премин-Табановце

Црна хроника

Две лица со фалсификувана, едно со туѓа патна исправа фатени на Табановце

Вчера вечер во 00:10 часот по полноќ на Граничниот премин-Табановце, на излез од Р.Македонија, при пасошка контрола на A.K.(20), P.A. (23) и уште едно 17 годишно лице сите од Р.Албанија, […]