Ознака: граничниот премин

Македонија

На граничниот премин Богородица, запленети околу 515 килограми марихуана

Одделот за криминалистичка полиција и Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера на граничниот премин […]