Ознака: граничните премини

Вести

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања […]

Македонија

На граничните премини се чека 30-тина минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема подолги задржувања од 30 минути за влез и излез од државата, соопшти АМСМ. Иако […]