Ознака: гранола

Кулинарство

Брз и здрав десерт – Вкусна гранола готова за 20 минути

Маркетите се преплавени со гранола во сите можни комбинации – со јатки, со суви овошја, без шеќер, но најслатката гранола доаѓа директно од вашата рерна. Ова е едноставен рецепт што […]

Кулинарство

Гранола со манго

1 зрело манго 1 банана 150гр. густ јогурт (јас користев домашно кисело млеко) 1/2 лажица сок од лимон неколку лажици домашна гранола по желба свежо овошје (боровинки, малини, јагоди, рибизли) […]