Ознака: гранција

Вести

Џенова го крена алармот во Франција – дури 840 ризични мостови

Околу 840 мостови во Франција се тешко оштетени и се изложени на ризик од уривање во следните неколку години, објави француската владина комисија. Во извештајот, објавен во локалните весници, се […]

Балкан

Судир помеѓу мигранти во Белград на протести. Повредено е едно лице!

Стотина емигранти протестираат во главниот град на Србија, Белград, кај автобуската станица и бараат да се отвори границата кон Унгарија.Голема група мигранти оди пешки по коловозот, јавува српски „Блиц“, а […]