Ознака: грачаница

Балкан

ПОЛИЦИЈАТА ЈА УАПСИ „ДЕВОЈКАТА ВО БЕЛО“ ШТО СЕЕШЕ СТРАВ: Еве кој стои зад тоа!

Веќе извесно време се зборуваше дека по Грачаница кај Тузла, во раните часови се шета девојка во бел фустан. Досега, сите мислеле дека станува збор за шега.Некои раскажувале и најразлични […]