Ознака: ГРАЃАНСКАТА ИНИЦИЈАТИВА

Вести

Кумановчани јасно и гласно уште еднаш се спротиставија на Тиранската платформа

Кумановчани вечерва повторно со масовен марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, со цел да ја искажат својата загриженост за иднината на […]

Вести

Илиевски: Тука сме 17 дена и ќе бидеме додека е потребно

Протестите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ траат веќе 17 дена и секој ден се помасовни и помасовни.Еден од организаторите на протестите Богдан Илиевски, упати благоданост до камионџиите кои денеска […]

Вести

Граѓанската иницијатива „За Заедничка Македонија“ продолжува во 16 града!

Граѓанската иницијатива „За Заедничка Македонија“ информира дека вечерва ќе се одржат мирни протести во 16 градови.Централниот протест ќе се одржи во Скопје и ќе почне во 17 часот пред Влада, […]

Вести

ВО ЖИВО: Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Попладнево пред Владата на Република Македонија започна уште еден протест на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.И денеска протестот е масовен исто како и претходниве денови и маршот започна да се движи […]