Ознака: грб

Здравје

Решила здравствен проблем кој мачи 80 отсто од луѓето – во чаша млеко го додала ова…

Ова е еден од најпопуларните рецепти во светот. Статистиката вели дека неиздржливата болка во грбот е на прво место на листата на причини зошто луѓето ги пропуштаат работните денови. Околу […]

Живот

Ослободете се од болката во грбот, потребните намирници ги имате во вашата кујна

Болката во грбот е една од најстрашните, покрај онаа во забот и увото, бидејќи ја попречува нашата активност и желба за станување од кревет. Доколку и вие сте соочени со […]

Нега и убавина

Најдобрата вежба за слабеење и ослободување од болките во грбот

Многу луѓе поголемиот дел од времето го минуваат седејќи. Ова е најчесто поради работата, па не можат да направат многу во врска со тоа. Но без физичка активност, телото станува […]

Живот

Со овие 10 чекори победете ја болката во грбот!

Повеќето болки во грбот настануваат кога нервите или мускулите се изложени на стрес или ако дошло до повреда на дискот. Понекогаш анатомска причина за болка не постои но непријатноста сепак се […]

Вести

Данев: Раководството на СДСМ е фатено во криминал до гуша, затоа се согласуваат за промена на знаме, химна и грб

Предвремените парламентарни избори кои би се одржале заедно со локалните се најдоброто решение за излез од актуелната состојба. Државата нема да има преголеми дополнителни трошоци, а граѓаните ќе добијат можност […]