Ознака: Грег Попович

Кошарка

Грег Попович ја одби Русија

Еден од најдобрите тренери во НБА лигата, Грег Попович, ја одби понудата од Рускиот кошаркарски сојуз за преземање на селекторската функција во нивната репрезентација. Тренерот на Сан Антонио Спарс, екипа […]