Ознака: Греми награди

Сцена

Женска доминација на доделувањето на Греми: Погледнете кои дами беа наградени

Ноќеска во Лос Анџелесе беа доделени најпрестижните музички награди Греми на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) влезе во историјата со тоа што […]