Ознака: греми

Фото

Како изгледаа ѕвездите на доделување на “Греми” наградите – 3 дел

Синоќа се одржа 55-тото доделување на престижните “Греми” музички награди. Но, некои од ѕвездите одлучија да не ги почитуваат правилата на организаторите. Погледнете како изгледаа тие на црвениот тепих  Ашанти […]

Фото

Како изгледаа ѕвездите на доделување на “Греми” наградите – 2 дел

Синоќа се одржа 55-тото доделување на престижните “Греми” музички награди. Но, некои од ѕвездите одлучија да не ги почитуваат правилата на организаторите. Погледнете како изгледаа тие на црвениот тепих  Карли […]

Фото

Како изгледаа ѕвездите на доделување на “Греми” наградите – 1 дел

Синока се одржа 55-тото доделување на престижните “Греми” музички награди. Но, некои од ѕвездите одлучија да не ги почитуваат правилата на организаторите. Погледнете како изгледаа тие на црвениот тепих Ријана […]

Култура

Вечерва доделувањето на Греми наградите

Свеченоста по повод доделувањето на 55 Греми награди, најпрестижните музички признанија во САД, ќе се одржи во недела вечер во Стејплс центарот во Лос АнџелесНаградите се доделуваат во 81 категорија, […]