Ознака: Грендланд

Вести

Мразот на Гренланд годинава може да се топи побрзо, предупредуваат климатолозите

Топлиот бран со кој се соочува Европа се заканува да го забрза топењето на мразот на Гренланд, што оваа година почна порано од вообичаено, предупредија климатолозите. Светската метеоролошка организација соопшти […]