Ознака: Гренфел тауер

Вести

Бројот на жртвите од Гренфел тауер достигнал до речиси 70 лица

Телевизијата „Скај њуз“, повикувајќи се на неофицијални информации од сопствени извори, јави дека билансот на жртви од опожарената зграда Гренфел во Лондон, достигнал до речиси 70 лица.Претходно денеска, лондонската полиција […]