Ознака: Грзија

Вести

Искршен автомобил на македонски турист во Грција

Уште еден Македонец се врати разочаран од својот годишен одмор во соседна Грција. До нашата редакција пристигнаа фотографии од оштетен автомобил со скопски регистарски таблички кој бил оштетен во текот на […]

Вести

Грчките медиуми за Македонија: Американска интервенција во корист на Албанците

Грчките медиуми продолжуваат со анализа за политичката состојба во земјава и прогнозираат за идни чекори…Под насловот „Американска интервенција во корист на Албанците- Националистите се борат”, грчкиот весник „Реал“ пишува дека […]

Фото

Фото: КОЛОНИ АВТОМОБИЛИ: Македонците масовно на продолжен викенд во Грција

Огромни колони на автомобили утринава може да се забележат на граничниот премин Богородица.Продолжениот викенд и најавите за топло време, голем број граѓани го искористија да заминат во Грција. Од АМСМ соопштуваат дека […]