Ознака: грип

Вести

Почина првиот Британец од КОРОНА вирусот

Еден Британец почина откако бил заразен со коронавирус додека бил во карантин во Јапонија на бродот за крстарење „Дијамантска принцеза“, соопшти јапонското Министерство за здравство. Тој е првиот Британец жртва […]

Вести

Иран им забрани влез на Кинезите во земјата! Причина: коронавирусот

Иран го забрани влезот во земјата за кинеските државјани во екот на ширењето на новиот коронавирус во Исламската Република, каде до сега умреа 26 лица, соопшти денеска иранската агенција Ирна. […]

Регион

Стабилна состојбата на Гркинката со констатиран коронавирус

По потврдениот прв случај на коронавирусот во Солун кај 38-годишна жена, грчките власти ги идентификуваат луѓето со кои таа стапила во контакт, од моментот кога тргнала од Италија за Грција, […]

Регион

Коронавирус во Македонија – Еве каква е состојбата во регионот, каде има потврдени случаи

На Балканот каде има повеќе од 40 милиони жители досега се регистрирани пет заразени со новиот коронавирус (Ковид-19). Нема починати од тој вирус. Тројца се заразени во Хрватска, еден во […]

Вести

ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА!- НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ ОД ДОМА

Сител екслузивно дознава дека македонска државјанка која неодамна се вратила од Италија и која утринава поради симптоми на грип побара помош на Инфективната клиника е позитивна на корона вирус. -Неофицијално […]

Вести Видео

Еве како властите во Кина се справуваат со заразен од Корона (видео)

Еве како властите во Кина се справуваат со заразен од Корона (видео) Вооружени до заби, им приоѓаат на луѓето кои имаат зголемена телесна температура и симптоми на коронавирусот, а “пресметката“ […]

Вести

Потврдени првите случаи на зараза од Корона вирусот во Австрија и Хрватска

Австрискиот јавен радиодифузер ОРФ известува дека властите ги потврдија првите случаи на зараза со КОРОНА ВИРУСОТ во оваа алпска земја. ОРФ ги цитираше властите во западната држава Тирол, дека во […]

Вести

Прв случај на коронавирус во Романија

Во Романија е потврден првиот случај на коронавирус кај едно лице кое пред три недели се вратило од Италија, објави денеска локалната телевизија Реалитатеа плус, јави БГНЕС. Телевизијата, повикувајќи се […]

Вести

ЧУДО ВО КИНА: Бебе старо само 17 дена без никакви медицински терапии го преживеа коронавирусот

Бебе старо само 17 дена од Кина кое што било заразено со новиот корона вирус целосно закрепна без никаква медицинска помош. Бебето се родило во Вухан, центарот на епидемијата во […]