Ознака: Грисини

Кулинарство

Грисини со семки и зачини од 4 состојки и тесто кое не се чека да нарасне

Потребни состојки: 150 мл масло 150 мл вино 1 печиво 400-500 г брашно Сол, семки, зачини Начин на подготовка: Измешајте ги течните(бело вино и масло), па додадете ги сувите состојки. […]