Ознака: грицки

Живот

Пет совети кои ќе ви помогнат да ги оставите газираните пијалaци

Најновите истражувања покажуваат дека газираните пијалаци можат да имаат исто влијание врз организмот како и цигарите. Освен што се полни со шеќери кои можат да доведат до дијабетес и други […]

Кулинарство

Идеални солени крекери: Најголем проблем е што нема да можете да престанете да јадете

Идеални солени крекери: Најголем проблем е што нема да можете да престанете да јадетеСостојки: ½ кг брашно 300 гр маргарин 300 гр рендан кашкавал гауда 1 квасец 1 кисела павлака […]