Ознака: гркланот

Црна хроника

Тргнал да ги убие децата, сопругата и мајка му, откако не успеал си го пресекол гркланот

Четириесетгодишниот Бојан С. се обидел со истрели од пиштол да ја убие својата сопруга Гордана С.(37) во нивната куќа во Бечмен. Соседите слушнале три истрели, а четвртиот куршум се заглавил […]