Ознака: грмежи и силен ветер

Вести Македонија

Викендов не излегувајте без чадор:Циклонот Кристијан носи пороен дожд, грмежи и силен ветер

Конечно доаѓа крај на долготрајната суша и тоа поради влијанието на циклонот Кристијан кој понатаму ќе станува се поизразен, соопштува метеорологот Славчо Поповски. Утре ќе има слаби локални врнежи од […]