Ознака: Грничен премин Табановце

Вести

На Табановце се чека до 40 минути, на другите гранични премини нема задржувања

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини попладнево е зголемен. На граничниот премин Табановце се чека до 40 минути, а на другите гранични премини од македонска страна, […]