Ознака: Гробишта на предавниците

Издвојуваме

Хронологија на манипулациите на Христијан Мицковски – коментар од мрежите

За Мицињата „Мала ретроспектива: 27 февруари, 15,.000 души на студ и снег протестираат против идејата за промена на името. Мицињата „СЕ ОГРАДИЈА“. 17 јуни – масовни протести во Скопје против […]

Вести

Пучистите ќе бидат погребани на „Гробишта на предавниците“

Oпштина Истанбул ќе најде посебна парцела каде ќе бидат закопани „предавниците“, кои загинаа при обидот за преврат, пишува „Хуриет Дејли Њуз“.Градоначалникот на Истанбул, Кадир Топбаш изјави дека наредбата е поттикната […]