Ознака: грозоморно

Црна хроника

Грозоморно дело: Запалиле жена на депонија

Локалните мештани од едно село во внатрешноста на Нова Гвинеа ја запалиле мајката на две деца Кепали Ленијату, 20-годишна жена затоа што биле убедени дека таа вештерка убила шестгодишно дете. […]

Балкан

Пред децата го убил нивниот домашен миленик

  Во неделата околу 20 часот, жителите на улицата Лазар Кујунџиќ, Белград, останаа шокирани од грозоморниот настан кој се случил пред нивните очи. Имено полицаецот од локалната полициска станица пред […]