Ознака: гром

Вести Политички партии

ГРОМ ќе има 2 кандидати за пратеници кај Мицковски, не се знае зошто!

ГРОМ на Стевчо Јакимовски ќе има двајца кандидати за пратеници на заедничките листи со ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата соопштија дека на Централниот одбор одлучиле потпретседателот Љупчо Пренџов да биде дел од […]

Балкан

Гром удри во авионот со кој летал Ивица Дачиќ

Силно невреме вчера ги зафати Словенија и Хрватска, каде за само два часа се забележани повеќе од 20 илјади молњи, а на небото над Словенија се случувала вистинска драма. Во авионот “Фалкон“ […]

Занимливости

Овој апарат е најопасен додека грми, а не е мобилен телефон – професор откри на што да внимаваме најмногу

Седумгодишно момче настрада во Панчево од удар од гром, а тоа е само почеток на трагедиите кои следуваат поради невремето овие денови во Србија. Статистиката вели дека од удар од […]

Занимливости

Спектакуларна глетка: Гром ја погоди највисоката зграда во Европа

Во приморскиот округ на Санкт Петербург во саботата вечер гром удри во громобранот на „Лахта центар“, највисоката зграда во Европа. Во текот на силното невреме, обилните врнежи, грмежи и ветер […]

Вести

ГРОМ на протест пред Обвинителството: За нападот во неделата нема кривична пријава

Откако Јавното обвинителство се изјаснило дека нема кривично дело за инцидентот кој се случи во неделата вечерта, кога претседателот на партијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски, беше со нож нападнат, од партијата […]