Ознака: Грубишиќ

Вести

Грубишиќ: Тозија не уценуваше и ни бараше рекет за некои свои долгови

По скандалот кој изби во Македонија, се разврзува клопчето за сомнително работење на В.Д. Директорот на Агенцијата за филм Горјан Тозија.Продуцентот на серијата „Македонија“, Винко Грубишиќ во изјава за Телевизија […]