Ознака: Груевски бараше

Македонија

Барањето на Груевски за одложување на затворската казна-одбиено

Молбата на поранешниот премиер, Никола Груевски за одлагање на двегодишната затворска казна за набавката на луксузниот мерцедес во предметот на СЈО “Тенк” судија за извршување санкции при Кривичниот суд ја […]