Ознака: грузија

Кулинарство

Знаете ли кое традиционалното јадење на Грузија? – Пробајте го рецептов и нема да зажалите

Ова е традиционално грузиско јадење кое може да се јаде и следниот ден. Освен тоа, сега е сезоната на доматите и штета е да не се искористи. Што се однесува […]

Свет

Јурел со 210, а камера го снимала ужасот кој потоа му се случил

Неверојатна сцена се одиграла во Јужна Осетија во Грузија кога возач на автомобил јурел со 210 километри на час низ населено место. Од големата брзина автомобилот буквално полетал во воздух […]

Вести

Политичари се степале во студио: Летале чаши и тупаници, водителката едвај избегала!

Ова не е прв пат темпераментноста на грузиските политичари да се претвори во тепачка во програма во живо.Имено, пратеници од две политички партии од Парламентот во Грузија по жестока расправија […]

Вести

Грузија ја затвори границата кон Турција

Властите во Грузија наредиле да се затворат граничните премини со Турција поради државниот удар и нестабилноста во оваа земја.Премиерот Гиорги Квирикашвили рекол дека Националниот совет за безбедност утврдил „закани кои […]