Ознака: група

Скопје

Откажан концертот на Пласибо во Скопје поради кризата со КОРОНАВИРУСОТ

Откажан концертот на Пласибо во Скопје поради кризата со КОРОНАВИРУСОТ Концертот на британскиот рок бенд „Пласибо“, кој требаше да се одржи на 25 јуни на стадионот на АРМ во Скопје […]

Видео

Ги бутна сите рекорди: Ова е најпопуларната македонска песна на ЈУТЈУБ – шест милиони прегледи (ВИДЕО)

Сигурно не треба многу за да погодите која е најпопуларна Македосна песна на youtube. Песна која почна да се пее на сите свадби, слави, веселби која почна повторно да живее […]

Вести

ФБ групата преку која се организира хуманитарна помош со апел до маркетите

Администраторите и модераторите на групата Humanitarna pomos za poplavenite semejstva vo Skopje испратиле апел до сите маркети за да помогнат во реализција на конкретна активност во врка со поплавите кои го погодија […]